Strofantyna-strophanthin-sklep

Strofantyna -G (Gratus) z DMSO Ph.Eur. 99,9% stężenie 1,5% 100ml

Nalewka macierzysta Strofantyna -G (Gratus) z DMSO Ph.Eur. 99,9%,100ml w stężeniu 1,5%

Dimetylosulfotlenek, w skrócie DMSO, jest naturalną substancją i idealnym rozpuszczalnikiem ekstraktów z roślin, kory, korzeni, kwiatów, liści, mchów, propolisu, kadzidła, ... W porównaniu do alkoholu ma dwukrotnie większą polarność molekularną i dzięki swojej organicznej strukturze jednocześnie i równie dobrze wchłania substancje rozpuszczalne w tłuszczach i wodzie, a nawet sole. Oprócz tej wyjątkowej zalety, DMSO niezawodnie ekstrahuje wszystkie aktywne składniki rośliny z surowca.

 Strofantyna jest glikozydem nasercowym, podobnym do naparstnicy, ale o znacznie szerszym spektrum działania. g-strofantyna, zwana także ouabainą, otrzymywana jest z nasion afrykańskiego krzewu Strophanthus gratus i od XIX wieku stosowana jest jako lek na wszystkie rodzaje chorób serca. Szeroka skuteczność i zastosowanie g-strofantyny wynika między innymi z faktu, że g-strofantyna jest wytwarzana jako hormon endogenny również przez nadnercza, podwzgórze i sam mięsień sercowy, co odkryto w 1991 roku. Udowodnione efekty to: zmniejszenie produkcji noradrenaliny i zmniejszenie poziomu mleczanu w mięśniu sercowym, pobudzenie przywspółczulnego układu nerwowego, ograniczenie współczulnego układu nerwowego, zmniejszenie produkcji katecholamin w nadnerczach, rozluźnienie tętnic, poprawa krążenia krwi , przeciwzapalne, zwiększenie produkcji melatoniny, ochrona nerwów i komórek nerek.W przypadku wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia) strofantyna działa obniżająco na ciśnienie krwi, w przypadku niskiego ciśnienia krwi (niedociśnienia) ma działanie podwyższające ciśnienie krwi. Poprawie ulega zarówno dławica piersiowa, jak i niewydolność serca (niewydolność serca).

Uwaga: Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w pozycji pionowej, suchej i zamkniętej. Chronić przed ekstremalnymi temperaturami. Substancja krzepnie poniżej 18,3°C!  Przechowywać w ciemnym miejscu, w temperaturze powyżej 18°C..

 

710.00

Szukaj